پاسخ به چند پرسش دربارهٔ دورهٔ شفای ذهن

در فایل صوتی زیر به چند پرسش مهم در خصوص دوره شفای ذهن، که بسیار از سوی مخاطبان پرسیده می‌شود، پاسخ داده شده است:

متن پیاده‌شدهٔ فایل صوتی:

سلام به شما دوستان عزیز علی‌اکبر قزوینی هستم و در این فایل صوتی میخوام چند تا پرسشی را که در خصوص دوره‌ شفای ذهن مطرح‌شده از طرف شما دوستان، پاسخ بدهم.

دوره شفای ذهن برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از این پرسش‌ها این بوده که این دوره برای چه افرادی با چه سنین سالی مناسب هستش؟

دوره‌ی شفای ذهن دوره‌ای هستش که شما باید با یک سری مسائلی درگیر شده باشید ذهنتون بهتره که با مسائلی درگیر شده باشه با زندگی کلنجار رفته باشی و با سؤال با مسئله بیایم به این دوره، برای همین بهتره که سنینی شرکت بکنند در این دوره که هجده یا بیست سال به بالا باشند تا حدی با زندگی مواجه شده باشند با زندگی درگیر شده باشند مسائلی براشون پیش اومده باشه و از دل این مسائل در پی راه‌حل باشند در پی حل مسئله باشند.

کسی که هنوز خیلی با زندگی درگیر نشده خیلی توی دلش نزده زندگی خیلی با مسئله‌ای درگیر نشده شاید که اونقدر که باید از این دوره استفاده نکنه ضمن اینکه مباحث این دوره مباحث عمیق و غنی هستش در عین اینکه جوری ارائه میشه که این مباحث قابل‌فهم باشه اصلاً سنگین نیست کاملاً قابل‌فهمه ولی همه‌ی این‌ها را که کنار هم بگذاریم ما پیشنهاد می‌کنیم افرادی که بالای هجده یا بیست سال هستند در این دوره شرکت کنند.

آیا این دوره راجع به پول درآوردن هم هست؟!

اما سؤال بعدی اینه که آیا این دوره راجع به کسب‌وکار هست؟ نه، این دوره راجع به کسب‌وکار نیست البته آموزش‌هایی که شما در این دوره می‌گیرید و آنچه که در این دوره به شما داده میشه که کارکردن روی ذهن هستش و انشالله تسلط بر ذهن این پایه‌ی همه‌ی توفیق‌های بیرونی خواهد بود ازجمله کامیابی در زمینه‌ی کسب‌وکار.

اما اینکه اینجا دوره‌ای باشه راجع به مثلاً بازاریابی و تکنیک‌های فروش و سایر این‌جور مسائل بخواد صحبت بشه نه این دوره راجع به کسب‌وکار نیست پس اگر که شما توی کسب‌وکارتان یک مسئله‌ی خیلی خاصی دارید توی فروشتان مشکلی داره توی بازاریابی تون مشکلی داره و انحصاراً اختصاصاً میخواید اون مسئله رو حل کنید این دوره برای اون داستان‌ها نیست.

اما اگر به این آگاهی رسیده باشید که این مسائلی که من دارم احتمالاً ریشه‌ی خیلی عمیق‌تری در جای دیگری داره و به‌انحاء مختلف در بخش‌های دیگر زندگی‌ام هم داره تکرار میشه یعنی همان مشکلی که من در کسب‌وکارم دارم در ارتباط با دوستان و خانوادم دارم با خودم خیلی حالم خوب نیست و کلاً از زندگی‌ام لذت نمی‌برم اگر یک الگویی هستش که در بخش‌های مختلف زندگی‌تان داره تکرار میشه پس این نشان‌دهنده‌ی اون هستش که یک‌چیزی در ذهن شما در جای درست خودش قرار نداره.

اگر به این آگاهی رسیده باشید که من باید در دنیای درون خودم کار بکنم تا تمام اون چیزهایی که در بیرون میخوام به‌درستی سر جای خودشان قرار بگیره این دوره دقیقاً چیزی هست که میتونه به شما کمک کنه که به این نقطه برسید ذهنتون رو مرتب بکنید تا دنیای بیرونتان درخشان مرتب و اونجوری بشه که دوست دارید.

چون دنیای درون و بیرون کاملاً با همدیگر مرتبط هستند برهم‌کنش هم و برهم تأثیر می‌گذارند اما چون ما دنیای بیرون را برش کنترل خاصی نداریم و نمی‌توانیم به میل خودمان اون رو تغییر بدیم درستش اینه که به دنیای درون برگردیم جایی که کنترل اون در اختیار ما هست اونجا با دنیای ذهن سروکار داریم، با دنیای درون سروکار داریم و بسیار به ما قدرت و امکان انتخاب داده‌شده که اون رو به شکلی که دوست داریم و به شکلی که درسته سامان بدیم و زمانی که این سامان‌دهی درونی انجام بشه بیرون هم امور خیلی شکل بهتر و مرتب‌تری به خود خواهد گرفت و به سامان تر خواهد شد.

دوره شفای ذهن اصلاً دربارهٔ چه چیزی هست؟!

اما سؤال دیگری که پرسیده میشه اینه که اصلاً این دوره‌ی شفای ذهن راجع به چیه؟ راجع به موفقیته؟ چی هست اصلاً این دوره؟ در چه دسته‌بندی در چه Category می‌گنجد؟

دوستان عزیز این دوره راجع به موفقیت هم به اون معنای خیلی مرسوم بازاری‌اش نیست اینکه من موفق بشم بترکونم این‌رو داشته باشم اون رو داشته باشم هی چیزهای دنیایی و مادی دوروبر خودم جمع بکنم این چیزی نیستش که ما در پی اون در این دوره باشیم.

اگر دنبال این هستید که عکس فِراری را به دیوار بزنید و هی برای خودتان چیزهایی را تصور بکنید که صرفاً در دنیای بیرون امکان تحقق داره این دوره خیلی راجع به این قضیه نیستش و اگر دغدغه‌ی شما صرفاً اون موارد هستش بهتره که در این دوره شرکت نکنید.

اما دوره شفای ذهن چطور میتونه کمک بکنه که نه‌تنها به چیزهای درونی برسید که به اون چیزهای بیرونی هم که واقعاً خودتان میخواهید برسید؟

ببینید دوستان خیلی وقت‌ها ما اون چیزهایی را که میگن مثلاً تصویرش را به دیوار بزنید چیزهایی نیست که شما بخواید چیزهایی هستش که دیگران بهتون تحمیل کردند.

اگر به درون خودتان مراجعه کنید خیلی از شما ماشین فراری نمیخواید ویلای کنار دریا نمیخواید خیلی از اون تصاویر پرزرق‌وبرقی را که در بعضی از این آموزش‌های بازاری عنوان میشه شما اون ها را عمیقاً نمیخواید خیلی چیزهای مهم‌تری رو میخواید و اون چیزهای بیرونی که میخواید خیلی وقت‌ها اصلاً شبیه این موارد نیست.

شاید شما ماشین مدل بالایی میخواید که لزوماً خیلی لاکچری نیستش لزوماً چشم‌ها را به سمت خودش خیره نمیکنه اما شما دوستش دارید در اون راحت هستید در اون ماشین با کسی هستید که دوستش دارید روابط غنی با همدیگر دارید درون ماشین زمانی که خودتان را تصور می‌کنید دارید به سمت انجام دادن کاری میرید که درون شما را خوشحال میکنه قلب شما را لمس میکنه حس خوبی بهتون میده این احساس رو بهتون میده که من آدم حسابی‌ام آدم خوبی هستم زمانی که سوار اون ماشین شُدید حالتون خوبه احساس میکنی من روابط غنی دارم دست بده دارم به دیگران کمک می‌کنم حالی و مالی دارم به دیگران کمک می‌کنم.

شاید شما لزوماً ویلا یا عمارت کنار دریا نمیخواید اما خانه‌ای میخواید که بیش از اینکه خانه‌ای از گِل و سنگ باشه و یک چهاردیواری باشه خانه‌ای از دل باشه وارد اون که میشید حالتون خوب بشه دلتان پرپر بزنه که برید به اون خانه پا رو دراز بکنید چای بخورید قهوه‌ای بخورید شربتی بخورید با عزیزانتان در اون خانه صحبت بکنید دل هاتون با همدیگر گفت‌وگو بکنه حرف‌های قشنگ حرف‌های نورانی در اون خانه ردوبدل بشه خانه‌ای باشه که در اون به یاد خداوند باشید به یاد خودتان باشید کتاب‌های خوب بخونید مهمان‌های خوب دعوت بکنید با افراد خوب معاشرت داشته باشید این‌ها چیزهایی هستش که اگر به درونمان مراجعه بکنیم خیلی از ما این‌ها را میخوایم و اگر به این‌ها آگاه بشیم اونوقت متناسب با این‌ها را در بیرون میتونیم بیافرینیم.

که در همین دوره شفای ذهن توضیح داده میشه در گام چهارم «مراقبه و مراقبت» و اختصاصاً در بخش تصّور، تخیّل و تجسّم که چطور خواسته هاتون رو به‌درستی در ذهنتون مجسّم بکنید خیالش را بپرورانید و چطور از این تصاویری که دارید و از این تجسم پذیری که دارید مراقبت بکنید تا سیگنال‌های منفی اجازه نده تا این تصویرها در ذهنتون فرو بپاشه و چطور کارهایی را انجام بدید که کمک میکنه به شما که این تصاویر و این تجسّم‌ها محقق بشه؛ این کجا، این سفر درونی کجا و این سفر دل کجا و اون کاغذهای پرزرق‌وبرقی و تصاویری که هیچ ربطی به شما نداره کجا.

پس ما اینجا در این دوره‌ی شفای ذهن راجع به موفقیت به شکل مرسوم و بازاری و کلیشه‌ای و سطحی صحبت نمی‌کنیم راجع به موفقیت پایداری صحبت می‌کنیم که طوفان‌ها هم که بیاد نتونه حال شما را خراب بکنه راجع به موفقیتی صحبت می‌کنیم که شما رو دوباره در مرکز وجود خودتان قرار بده.

ما به دلایل مختلف به خاطر شرطی شدن ذهنمان به خاطر تربیت‌های غلط به خاطر جهل عمومی از سنتر (center) خودمان از مرکز خودمان خارج شدیم و این بدحالی ما به دلیل این هستش که در سنتر خودمان در مرکز خودمان قرار نداریم شدیم چند تا دایره‌ی و حتی دایره هم نه تکه‌های پراکنده‌ای که وجودمان تکه‌تکه شده و انگار این تکه‌ها هیچ ربطی به همدیگر ندارند و به‌جای اینکه بشینیم این تکه‌ها را کنار همدیگر بچینیم این دوایر را متحدالمرکز بکنیم و دایره‌ی وجودمان را در مرکز دایرهی حضورمان و در حضور الهی قرار بدیم میریم اشیای بیرونی رو مدام می‌خریم و به اونها چنگ می‌زنیم و میخوایم که وجود خودمان را در اونها پیدا بکنیم.

در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی…

یار در خانه و ما گرد جهان می‌گردیم…

درون را که درست بکنی مرکز را که درست بکنی در مرکزِ خودت که دوباره قرار بگیری اون وقت تمام جهان پیرامون هم در مدار تو درجاهای درستی قرار خواهد گرفت همه‌چیز در مدار درست خودش قرار خواهد گرفت.

و این دوره شفای ذهن چون از جنسِ موفقیت اصیل هست چون از جنسِ شناخت خود هست موجب میشه که حتی در زمانه‌ی اتفاقاتی که شما دوستش ندارید که به هر دلیلی ممکنه پیش بیاد چون ما اتفاقات بیرون رو که نمی‌توانیم کنترل بکنیم حتی زمانی هم که چیزهایی پیش میاد که دوستش نداریم حالمان دیگه خراب نمیشه دیگه ازهم‌پاشیده نمیشیم چون پذیرش رو در گام اول این دوره یاد می‌گیریم و مدام تمرینش می‌کنیم این دوره اصلاً یک تمرین عملی پذیرش هست که حالا اینکه پذیرش چیست و چطور میشه به اون رسید را در دوره به‌طور کامل توضیح داده میشه تشریح میشه تمرین‌های عملی داده میشه.

اما این دوره نه راجع به موفقیته به شکل بازاری و سطحی‌اش نه راجع به کسب‌وکاره نه راجع به همه‌ی این چیزهایی که در خیلی آموزش‌های دیگر می‌بینیم و احتمالاً دیدید و خیلی از اونها را از سر گذراندید و به اون چیزی که می‌خواستید نرسیدید هنوز… چون حلقه‌ی مفقوده شناخت خودِ، چون حلقه‌ی مفقوده برگشت خودِ، چون حلقه‌ی مفقوده روی کردن به خود هست خود را پیدا کردن هست در مرکز خود قرار گرفتن هست و این دوره، دوره‌ی خودشناسیه دوره‌ی عملی خودشناسیه شما دوباره خودتان را پیدا می‌کنید خودتان را می‌شناسید خود حقیقیتان را اون چهره‌ی الهی‌تان را همان خودی که خداوند فرمود از نفس خودم در او دمیدم او را پیدا می‌کنید و در مرکز وجود خودتان قرار می‌گیرید.

و زمانی که این اتفاق بیوفته شما اون وقت میتونید رؤیای الهی‌تان و افسانه‌ی شخصی‌تان را محقق بکنید و زندگی شما دیگه عبث و بیهوده نخواهد بود. یعنی بااینکه همه‌ی چیزهای مادی که دوست دارید و دلتان میخواد را می‌توانید داشته باشید و اون چیزهای درست را انتخاب می‌کنید مجسم می‌کنید همه‌ی کارها را انجام می‌دهید که اونها محقق بشه اما چیزی فراتر از اونها را دارید چیزی دارید که چه این چیزهای مادی باشند و چه نباشند اون رو همیشه دارید به اون وصلید و اون حالتون رو همیشه خوب میکنه و اون چیزی هستش که هیچ‌کسی حتی مرگ نمیتونه اون رو از شما بگیره.

به امید اینکه شما دوستان عزیز را در دوره‌ی شفای ذهن ملاقات بکنیم؛ خوب و خوش و سلامت باشید. اگر اطلاعات بیشتر خواستید میتونید به این لینک مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامهٔ اختصاصی مدرسه تحول فردی:

با عضویت در خبرنامه سایت، جدیدترین اخبار مدرسه تحول فردی را در ایمیل خود دریافت کنید.

تبریک می‌گوییم! ایمیل شما با موفقیت ثبت شد

ظاهرا خطایی در پر کردن فرم رخ داده است. لطفا از نو بررسی و ارسال فرمایید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *