آموزشی

تصمیم‌ گیری و شش نکته اشتباه در آن !

تصمیم گیری

هر تصمیمی ممکن است عواقبی به دنبال داشته باشد؛ اما شاید بتوان با اتخاذ روش‌هایی از اشتباهات مهلک در تصمیم‌گیری جلوگیری نمود. در حقیقت پیگیری تصمیم‌گیری طی کردن یک پروسه و روند است که گاهی این مسیر زندگی‌مان را عوض می‌کند. برای تصمیم‌گیری صحیح پرهیز از شش اشتباه زیر را پیشنهاد می‌کنم که این نکات در گام نهم دوره تحول فردی آموزش داده می‌شود.

۱٫ تعجیل در تصمیم‌گیری

تصمیم گیری

این مورد اولین اشتباه مهلکی است که گاهی می‌تواند به از بین رفتن زندگی‌مان ختم شود. تصمیم‌گیری‌های مهم، خط و مش‌های زندگی ما را رقم می‌زند. گاهی عجله در تصمیم‌گیری و عمل به آن تصمیم مسیر زندگی افراد را عوض می‌کند. همین‌الان تصور کنید که فردی با خودرو شما تصادف کرده است. اگر آن‌قدر عصبانی شوید که نتوانید خود را کنترل کنید و تصمیم به زدوخورد بگیرید ممکن است حتی قتلی رخ دهد و طبیعتاً یک تصمیم غلط و عجولانه و عمل به آن مسیر زندگی‌تان را عوض خواهد کرد.

۲٫ عدم کنترل هیجانات

تصمیم گیری

اشتباه دیگری که در صورت عدم مدیریت صحیح می‌تواند ما را با مشکلات فراوان روبرو کند عدم کنترل هیجانات هست. مثلاً در مثال تصادف با خودروتان اگر مدیریت خشم را آموزش ببینید. در لحظه می‌توانید هیجانات خود را کنترل کرده از بروز حادثه احتمالی دیگری جلوگیری نمایید. این کنترل هیجان در حقیقت منجر به تصمیم صحیح‌تری خواهد شد هیجانات عموماً واکنش‌های لحظه‌ای را به دنبال می‌آورند که با آموزش کنترل آن‌ها می‌توانیم روند تصمیم‌گیری بهتری را کنترل کنیم.

تصمیم گیری

۳٫ تسلیم ترس شدن

کلیک کنید و این مطلب را بخوانید  یازده گام تحول فردی و گفتگوی مباحث در این باره

تصمیم گیری

ترس‌ها عموماً به شکل ترس از اشتباه، ترس از حرف‌های دیگران، ترس از تکرار اشتباهات گذشته

تصمیم گیری

مشاهده ویدیوهای  بیشتر

تصمیم گیری

1 پاسخ
  1. قربانی
    قربانی گفته:

    سلام
    مطلب جالب و اموزنده ای بود
    اطلاع رسانی از مطالب جدید هم فوق العاده عالیه

دیدگاه ها غیر فعال است.